IQFR Wireless Challenge, soutěž pro studenty

Postupně se blíží zahájení studentské soutěže IQFR Wireless Challenge, kterou pořádá společnost MICRORISC, o nejzajímavější RF aplikaci na bezdrátové platformě IQRF.

Využijte své schopnosti, navrhněte nejlepší aplikaci pro IQRF a soutěžte o ceny v hodnotě více než 10 000 USD. Finanční odměny tvoří 6 000 USD. Nejlepším designérům bude navíc nabídnuto zaměstnání u tvůrce platformy IQRF, společnosti MICRORISC s.r.o. Tato soutěž probíhá od 1. 12. 2011 do 31. 3. 2012. Zúčastnit se může kdokoli, kdo navrhne aplikaci pro IQRF. Záměrem je podpořit chytré programátory, techniky a vývojáře z celého světa a tvorbu nových řešení v bezdrátové komunikaci.

Soutěží se v kategoriích Nejlepší aplikace pro IQRF a Studentský design. Oceněny budou také originální nápady na aplikaci pro IQRF či náměty na vylepšení platformy IQRF. Od 1. 12. 2011 se můžete zaregistrovat na www.iqrf.org/contest, inspirovat se návody, příklady a dokumentací k platformě IQRF, pořídit si sadu vývojových nástrojů IQRF se slevou 70 %, navrhnout cokoliv inovativního, originálního, praktického či jinak unikátního a nahrát design do svého profilu na soutěžním webu.

Záštitu nad soutěží přijaly Ministerstvo průmyslu a obchodu České republiky a IARIA - International Academy, Research, and Industry Association. Mezi významné partnery patří i VUT v Brně a ČVUT v Praze. Elektrotechnická fakulta se stala jedním z partnerů soutěže a na katedře řídicí techniky jsou IQRF komponenty využívány k vývoji bezdrátových distribuovaných řídicích systému pro domovní automatizaci.

Více informací naleznete od 1. 12. 2011 na www.iqrf.org/contest.

Programátoři, vývojáři, technici, studenti, … využijte své schopnosti a vyhrajte!

IQRF je česká platforma inteligentní bezdrátové komunikace v bezplatných pásmech 868 MHz a 916 MHz. Umožňuje paketový přenos s velmi malou proudovou spotřebou. Při nízkých nákladech nabízí vysokou výkonnost, spolehlivost, bezpečnost a velice snadné použití. Je vhodná pro libovolné elektronické zařízení, kdekoli je potřeba přenos informací, jako dálkové ovládání, monitorování, alarm, zobrazování a zpracování dálkově pořízených dat nebo připojení více prvků do bezdrátové sítě. Vysoce kompaktní komunikační moduly s integrovaným řídícím mikroprocesorem a dalšími periferiemi mají zabudován operační systém, který kromě řady užitečných funkcí obsahuje i komunikační protokol s podporou komplexních sítí IQMESH. IQRF je ucelená platforma s modulárními prvky. Nachází uplatnění v automatizaci budov, telemetrii a dalších nejen průmyslových oblastech. Mnoho jejích unikátních vlastností je chráněno řadou českých i světových patentů.

Platforma IQRF byla vyvinuta firmou MICRORISC s.r.o. za finančního přispění Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Na mezinárodní výstavě Ampér 2010 v Praze při účasti 705 firem z 21 zemí získala ocenění Zlatý Ampér za nejlepší exponát veletrhu. Další ocenění firma obdržela na vědeckých konferencích asociace IARIA v letech 2010 a 2011.