Den otevřených dveří pro střední školy

10.11.2009 - 08:30 - 13:00
Karlovo náměstí 13, Praha 2

Katedra řídicí techniky zpřístupní v rámci Dne otevřených dveří FEL ČVUT své laboratoře a speciálně za tímto účelem vytvořená pracoviště studentů, kteří studují na naší katedře a před návštěvníky budou prezentovat co se u nás učí. Na co se můžete těšit?

V prostoru skleněného vestibulu FS předvedou v praktických ukázkách své vlastnoručně sestavené legoroboty studenti 1. ročníku programu KYR. Soutěž studentů zpestří také ukázka kyvadla. Dále se u nás dozvíte co je to ,,ta řídicí technika“ a k čemu je v běžné praxi užitečná. Také vám ukážeme naši největší laboratoř řídicích systémů – strojovnu- kde uvidíte ukázky řízení pohonů, tzv.žongléra a někteří z vás si zkusí řídit vzducholoď. Ještě než vás přivedeme v rámci 1. okruhu prohlídky na katedru kybernetiky, zamotáme vám hlavu s robotem v bludišti. Máte se tedy na co těšit, tak neváhejte a přijďte. Pro zájemce je připravena malá anketa o ceny.

Zaměření
výuka