Roboti překvapili i na jaře

Strhující zápasy prvního ročníku Robosoutěže pro žáky 2. stupně základních škol a odpovídající ročníky víceletých gymnázií zaujaly kromě vysoké účastí soutěžících týmů také velkým nadšením a neopakovatelnou atmosférou, které celou akci provázela. Soutěžního klání se v pátek 17.4. zúčastnilo celkem 36 soutěžních týmů ze základních škol a gymnázíí napříč Českou republikou.
Robosoutež 2015

Zadání soutěže kopírovalo loňské zadání, které zpracovávali studenti středních škol ale i studenti studijního programu Kybernetika a robotika na FEL a musíme konstatovat, že mladí žáci a žákyně předvedli velmi zajímavá a sofistikovaná řešení úlohy na motivy původní počítačové hry Pac-Man.

Na prvním místě se umístil tým Mindbreak z Gymnázia Legionářů v Příbrami ve složení Vojtěch Ježek, Jan Hlaváč a Vít Gardoň. Druhé místo obsadil tým Háje 1 z 1. Základní školy ve Slaném, tvořený Michalem Štulíkem, Dobroslavem Válkou a Jakubem Koňasem. Poslední medailovou pozici obsadili Jakub Vaněk, Jakub Švorc a Michal Nekvinda - tým Tuxova TARDIS z Gymnázia Kladno.

O svoje zážitky se můžete podělit na Facebooku. Kompletní výsledky jsou k dispozici na stránkách Robosoutěže.