Ohlédnutí za Maker Faire Prague 2019

24.06.2019 - 14:15
Festival novodobých kutilů a tvůrců pod vedením programového ředitele Jiřího Zemánka z katedry řídicí techniky FEL ČVUT navštivilo o víkendu 10000 lidí. A velmi dobře se bavili.

Tvořit může každý. Kutilství v Česku stále vzkvétá a díky světovým trendům získává nové podoby. Kreativním projektům se dobře daří i v českých školách. To jsou podle organizátorů hlavní sdělení úspěšného druhého ročníku festivalu Maker Faire Prague. Průmyslový palác Výstaviště Praha o víkendu opět zaplnilo 10 000 návštěvníků, minulý ročník byl překonán už v počtu lístků prodaných v předprodeji.

Kromě speciální exhibice Robosoutěže ve spolupráci se společností Kingston Technology předvedli studenti naší katedry a další týmy z FEL ČVUT velmi atraktivní projekty: například  speciální displej, který zobrazuje animace pomocí magnetické kapaliny, unikátní skleněné varhanyelektromagnetickou fontánu či skákajícího robotického psa. Hlavní organizátor Robosoutěže Martin Hlinovský měl navíc v sobotu ve 13:30 na hlavním pódiu festivalu přednášku „Využití stavebnice LEGO Mindstorms nejenom ve výuce technických předmětů.

„Pro příští rok rozhodně máme potenciál dalšího růstu. Věřím, že v Česku je stále velké množství tvůrců, kteří své projekty mohou takto sdílet s veřejností – ať už jde o studenty, umělce nebo kreativní podnikatele,“ uzavírá Jiří Zemánek z katedry řidící techniky FEL ČVUT.