Pojďte se podívat na finále Robosoutěže ČVUT pro středoškolské a univerzitní týmy!

Přijďte se podívat již tento pátek na velké finále Robosoutěže 2017! Již tento pátek 15. prosince 2017 se u nás, na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze na Karlově náměstí (Karlovo náměstí 13, Praha 2), v Zengerově posluchárně od 12 hodin uskuteční finální střet nejlepších týmů.

Po jarní části, v níž soutěžily základní školy a víceletá gymnázia, se tentokrát na u nás utkají týmy středoškolské a univerzitní. Do výzvy postavit a naprogramovat lego robota, který nejlépe vyřeší soutěžní úlohu, se na podzim přihlásil rekordní počet 155 středoškolských týmů, ve finále pak uvidíme 37 nejlepších robotů.

Jedna soutěžní úloha, jedna lego stavebnice, stovky přihlášených školních týmů a odpovídající počet originálních robotických řešení. Tak vypadá Robosoutěž ČVUT (https://robosoutez.fel.cvut.cz/), jejíž letošní finále se koná tento pátek. Popularita soutěže od jejího založení v roce 2009 neustále stoupá a je důkazem, že napínavá soutěžní výzva může fungovat jako skvělý doplněk vzdělávání a vyvolat nezvyklou míru kreativity. Z původních 3 týmů v roce 2009 se počet přihlášených z celé České republiky rozrostl na 155 týmů v letošním ročníku, přičemž 121 týmům se nakonec podařilo roboty opravdu zkonstruovat a představit v soutěži. Nepočítáme zde přitom účastníky jarní části soutěže pro základní školy a víceletá gymnázia, která se koná již třetí rok. Podzimní soutěž pro střední školy a univerzity měla letos 4 předkola, z nichž do pátečního finále postupuje 25 středoškolských týmů (z toho 1 na divokou kartu). Ty se utkají s 12 univerzitními roboty studentů z programu Kybernetika a robotika (http://kyr.fel.cvut.cz/), a budeme tak opět svědky velikého souboje mladých mozků.

Robosoutěž je veřejná a zveme na ní vyučující, spolužáci a přátelé soutěžících, zástupci médií a všechny zájemce o mobilní roboty a o studentské soutěže. Finále můžete sledovat také na on-line streamu.

Finále 9. ročníku Robosoutěže