Předkola finále Robosoutěže v týdnu od 19. do 22. listopadu

12.11.2019 - 15:00
Připomínáme, že předkola finále Robosoutěže pro středoškolské týmy se budou konat už příští týden. Středoškoláci své síly změří při společné soutěži sestrojených robotů ve čtyřech samostatných kolech, a to od úterý 19. do pátku 22. listopadu v Zengerově posluchárně (KN:E-107) na Karlově náměstí.

Soutěž je určena pro tříčlenné týmy z České republiky. Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby co možná nejlépe splnil zadanou soutěžní úlohu. Šest nejlepších týmů z každého kola (celkem tedy 24 týmů) pak dostane možnost zúčastnit se finálové soutěže v rámci předmětu Roboti v bakalářském programu Kybernetika a robotika. Ani ostatní týmy však nejsou bez šance, hlavní organizátor soutěže, Ing. Martin Hlinovský, Ph.D., může udělit divokou kartu pro postup do finále až 8 dalším středoškolským týmům. Detailní informace o předkolech najdete na této stránce nebo na webu Robosoutěže.

Finále 11. ročníku Robosoutěže se bude konat v pátek 13.12.2019 od 12:00 hod v Zengerově posluchárně KN:E-107 na Karlově náměstí na Fakultě Elektrotechnické, ČVUT v Praze.