Vyhlašujeme Robosoutěž 2020 pro 2. stupeň ZŠ a odpovídající třídy víceletých gymnázií

24.02.2020 - 11:15
Do Robosoutěže 2020 se mohou hlásit 3členné týmy z 2. stupně základních škol a odpovídajících tříd víceletých gymnázií z České republiky. Úkolem každého týmu bude sestavit robota ze stavebnice LEGO® MINDSTORMS® tak, aby co možná nejlépe splnil zadanou soutěžní úlohu. Soutěž se koná pod záštitou firem MathWorks, HUMUSOFT, ŠKODA AUTO a.s. a APPLIFTING.

Soutěžní týmy se mohou přihlašovat prostřednictvím webového formuláře do 15. března 2020. Přihlášené týmy své síly změří ve čtyřech nezávislých soutěžních kolech sestrojených robotů v úterý 21.4.2020, ve středu 22.4.2020, ve čtvrtek 23.4.2020 a v pátek dne 24.4.2020.

Účast v soutěži (dopravu, eventuelně ubytování a další náklady spojené se soutěží) si hradí sami účastníci. V průběhu soutěže bude zajištěno občerstvení (ve formě švédských stolů) pro všechny účastníky soutěže. Nejlepší týmy obdrží na památku tričko. Detailní pravidla soutěže najdete zde.

Každého kola se může zúčastnit maximálně 36 týmů (v případě naplnění kapacity všech čtyř kol dojde postupně k navýšení počtu účastníků v jednotlivých kolech do maximálního počtu 48 týmů/kolo).

Šest nejlepších týmů z každého kola (celkem tedy 24 týmů) pak mají možnost zúčastnit se finálové soutěže v rámci festivalu Maker Faire Prague. Hlavní organizátor soutěže (nebo pověřený zástupce) může navíc udělit maximálně 8 dalším týmům divokou kartu opravňující týmy zúčastnit se finálové soutěže.

Harmonogram soutěže

17.2.2020 – 15.3.2020 | Přihlášení

Týmy budou přijaty do soutěže v pořadí, v jakém se přihlásily, až do naplnění kapacity (max. 144 týmů). Soutěž se uskuteční, pokud se přihlásí minimálně 10 týmů. Nominované týmy budou postupně zveřejníme na webových stránkách Robosoutěže. Pokud se tým přihlásí do již naplněného kola, bude automaticky přesunut do jiného volného kola.

Každá škola může do soutěže přihlásit libovolný počet týmů. Pořadatel soutěže však garantuje zapůjčení LEGO setů maximálně 2 týmům z každé přihlášené školy. V případě pozdějšího přihlášení nemůže pořadatel garantovat možnost zapůjčení LEGO setů.

Přihlásit se můžete jednoduše přes tento přihlašovací formulář.

2. 3. 2020 | Zveřejnění úlohy

Nejpozději dne 2.3.2020 bude zveřejněno zadání soutěžní úlohy na webových stránkách www.robosoutez.cz.

21. – 24. 4. 2020 | Soutěž robotů - 1. – 4. kolo

Více informací naleznete na webu www.robosoutez.cz