ČVUT vyhrálo soutěž o nejlepší expozici na veletrhu Gaudeamus

ČVUT vyhrálo se svojí prezentací na veletrhu Gaudeamus v Brně první místo v soutěži o nejlepší expozici. Katedru řídicí techniky a FEL na veletrhu zastupovali Martin Samek a Jiří Zemánek, kteří připravili prezentaci předmětu Roboti.

Brno - Na Evropského veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus 2011, který se tradičně konal na výstavišti v Brně, proběhl již třetí ročník soutěže o nejlepší expozici. Přihlášené expozice hodnotili studenti ze škol různého typu a zaměření. Na hodnotící komisi dohlížel nezávislý pedagog ze střední školy.  Výsledky soutěže byly vyhlášeny na slavnostním večeru 2. listopadu 2011 v atriu VUT v Brně. Prezentace ČVUT získala nejvíce hlasů od středoškolských studentů a již podruhé v tříleté historii soutěže se umístila na prvním místě. Pořadí na prvních třech místech bylo následující:

1. České vysoké učení technické v Praze
  2. Mládež v Pohybu, iniciativa Evropské Unie
  3. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava

Martin Samek a Jiří Zemánek přispěli k úspěchu celé prezentace ukázkou zajímavých konstrukcí robotů z předmětu Roboti. Zástupci ČVUT FBMI ve spolupráci s dalšími školami připravili soutěž s nácvikem resuscitace. První místo obsadil tým Univerzity obrany, Brno. Na druhém místě byl tým ČVUT FBMI. Fakulty ČVUT se zapojili i do doprovodného programu "Pojďme si hrát s technikou".

18. ročníku veletrhu Gaudeamus se zúčastnilo celkem 185 vystavovatelů z toho 123 byly univerzity, vysoké školy nebo samostatné fakulty. Celkem 47 vystavovatelů bylo ze 14 zahraničních zemí. Do 3. listopadu včetně veletrh navštívilo 26657 návštěvníků a nejvyšší účasti 9424 návštěvníků bylo dosaženo ve středu 2. listopadu.