RT-Summit již tuto sobotu v Praze. Hostíme setkání vývojářů Linuxu

V sobotu 21. října 2017 se na půdě Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze uskuteční RT-Summit – setkání vývojářů linuxového jádra a uživatelů jeho real-time verze označované jako preempt-rt.

Linux preempt-rt je rozšíření (patch) linuxového jádra, měnící běžný Linux na real-time operační systém, který se dá použít například pro řízení autonomních aut, obráběcích strojů či podobných zařízení, kde záleží na přesném časování prováděných operací.

Na sobotním RT-Summitu vystoupí známé osobnosti linuxové scény, například Thomas Gleixner, správce architektury x86 a spolupracovník Linux Foundation zodpovědný za Real-Time Linux collaborative project, Peter Zijlstra (Intel), správce linuxového scheduleru a nástroje perf, či Steven Rostedt (VMware), autor známého nástroje ftrace. RT-Summit pořádá katedra řídicí techniky FEL ČVUT ve spolupráci s Linux Foundation Real-Time Linux collaborative projectOSADL: Open Source Automation Development Labs.

Pro studenty ČVUT je vstup zdarma, ostatní se musí za poplatek zaregistrovat nejpozději v pátek 20. 10. 2017 do večera.