Závěrečné prezentace v předmětu LPE se povedly na výbornou

02.06.2023 - 13:45
Od úterý 31.5. do pátku 2.6. probíhaly prezentace závěrečných individuálních projektů v rámci předmětu Laboratoře průmyslové elektrotechniky (LPE). A tak, jako již každý rok, vzniklo plno pěkných, zajímavých věcí.

O výsledek svého úsilí se podělili studenti během prezentací projektů, které vznikly v rámci předmětu LPE. Společným jmenovatelem bylo zapojení některých z dostupných mikrokontrolérů a naprogramování jednoduché, nebo v některých případech i pokročilé, techniky.

Témata mohli studenti vybírat buďto z navržených okruhů, nebo přijít s vlastním nápadem. V některých případech vznikla mechanická část projektu v rámci jiného předmětu, nebo se využil hardware dostupný u navrhovatele daného tématu.

Velmi oblíbeným tématem byly letos hodiny, a tak jsme na prezentacích mohli vidět například hodiny překlápěcí, LED nebo dokonce digitální přesýpací. Mezi dalšími nápady nás zaujal také ping-pong na grafickém LED displeji nebo planimetr řízený STM32.

Na vybrané projekty studentů se můžete přijít podívat na festival Maker Faire, který probíhá v období 10–11.6. na výstaviště Praha. Více informací k festivalu na: https://makerfaire.cz.